PASİFİK EURASIA LOJİSTİK

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. OPERATÖRÜ

Biz Kimiz?

Pasifik Eurasia; Asya ve Avrupa arasındaki Doğu-Batı ve daha sonrasında Kuzey-Güney yönlü taşımacılıkta, Türkiye’yi transit merkezi haline getirmek, Türkiye varışlı bütün uluslararası yüklerde, ürün fiyatı içerisindeki nakliye maliyetini düşürerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, Türkiye çıkışlı uluslararası yüklerde uygun maliyetle, güvenli, hızlı ve sorunsuz taşıma alternatifi oluşturup ülkemizin ihracat hedeflerine katkı sağlamak ve ekonomimizi dönüştürme stratejisine hizmet etme misyonlarıyla 2019 yılında kuruldu.

Şirket olarak ilk kurulduğumuz günden bu yana ülkemizde demiryolu taşımacılığı alanında büyük bir potansiyel olduğu gerçeğinden yola çıkarak, özellikle doğu coğrafyasına yönelik taşımalarda, demiryolu tahtında gidilecek çok yol olduğunu analiz etmiştik.  Yaptığımız tüm çalışmalarda Avrupa’dan Çine kadar uzanan, hem ticari hem de tarihi önemi ortada olan İpek Yolu’nun demiryolu ağları kullanılarak canlandırılmasının, başta ülkemiz olmak üzere tüm coğrafyaya her anlamda katkı sağlayacağını hedefledik.

 Bu kapsamda öncelikle TCDD Taşımacılık A.Ş. ile bir anlaşma imzalayarak BTK hattı üzerinde operatörlük yapmaya başladık. Bugüne kadar Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Çin, Avrupa’da ise Avusturya demiryolları ile anlaşmalar imzalayarak Avrupa’dan Çine kadar tüm güzergâh boyunca demiryolu taşıması yapabilir hale geldik. Yine Rusya ile yaptığımız anlaşma sayesinde ile Rusya’yı da BTK hattına dahil ederek Rusya’da 35 farklı noktaya taşıma imkânına eriştik.

Pasifik Eurasia başta demiryolu olmak üzere, uluslararası taşımacılık, lojistik ve terminal hizmetlerinde güvenli ve uzman çözümler sunmaktadır. Kazakistan, Türkmenistan, Ankara, İstanbul, Mersin, İzmir irtibat ofisleri, Çin Xian Satış Acenteliği Ofisi, İskenderun, Mersin, Van, Canbaz/Kars, Köseköy/Kocaeli operasyon ve lojistik merkezleri bulunmaktadır.

Çözüm Ortakları

  • Pasifik Eurasia,TCDD Taşımacılık A.Ş. Operatörü
  • Gürcistan Demiryolları MS Agency Türkiye resmi partneri
  • Kazakistan Demiryolları KTZ Express’in Türkiye resmi acentesi
  • Özbekistan Demiryolları'nın Türkiye resmi partneri
  • Azerbaycan Demiryolları ADY Konteyner ve ADY Express’in Türkiye resmi acentesi
  • Çin XiAN DRY Port İşletmesinin Türkiye Temsilcisi
  • Rusya Federasyonu Demiryolları RZD logistics'in Türkiye resmi partneri. 
hakkımızda

PARTNERLER

ozbek
ozbek
ozbek
ozbek

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. OPERATÖRÜ